Pasternack PE3450LF-24
- Part No.:
- PE3450LF-24
- Datasheet:
PE3450LF-24.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
PE3450LF-24 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- BNC Plug
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-213
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms