Pasternack PE34520-12
- Part No.:
- PE34520-12
- Datasheet:
PE34520-12.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-TNC TO BNC
PE34520-12 Specifications
- Style:
- RP-TNC to BNC
- 1st Connector:
- RP-TNC Plug
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- BNC Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-214
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms