Pasternack PE34728LF-48
- Part No.:
- PE34728LF-48
- Datasheet:
PE34728LF-48.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-SMA TO MMCX
PE34728LF-48 Specifications
- Style:
- RP-SMA to MMCX
- 1st Connector:
- RP-SMA Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz