Pasternack PE34759/HS-24
- Part No.:
- PE34759/HS-24
- Datasheet:
PE34759/HS-24.pdf
- Description:
- TNC Male Right Angle to TNC Fema
PE34759/HS-24 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 200°C