Pasternack PE34801-36
- Part No.:
- PE34801-36
- Manufacturer:
- Pasternack
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
PE34801-36.pdf
- Description:
- N Male to TNC Male Cable 36 Inch
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:281
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE34801-36 Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Pasternack
- Series:
- Packaging:
- Retail Package
- Product Status:
- Active
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- PE-C400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms