Pasternack PE34882-24
- Part No.:
- PE34882-24
- Datasheet:
PE34882-24.pdf
- Description:
- N Male to BNC Female Bulkhead Ca
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:609
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE34882-24 Specifications
- Style:
- BNC to N-Type
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms