Pasternack PE3514LF-24
Part No.:
PE3514LF-24
Datasheet:
AetrixPE3514LF-24.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to SMA Male
Comments
PE3514LF-24 Specifications
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz