Pasternack PE35276-48
- Part No.:
- PE35276-48
- Datasheet:
PE35276-48.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
PE35276-48 Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz