Pasternack PE35444/PH270-24
Part No.:
PE35444/PH270-24
Datasheet:
AetrixPE35444/PH270-24.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO MMCX
Shipping
Inventory:569
Comments
PE35444/PH270-24 Specifications
Style:
MMCX to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C