Pasternack PE35474-36
Part No.:
PE35474-36
Datasheet:
AetrixPE35474-36.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA
Shipping
Inventory:476
Comments
PE35474-36 Specifications
Style:
RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
RP-SMA Jack
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz