Pasternack PE35563-12
Part No.:
PE35563-12
Datasheet:
AetrixPE35563-12.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Comments
PE35563-12 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz