Pasternack PE35563-24
Part No.:
PE35563-24
Datasheet:
AetrixPE35563-24.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Comments
PE35563-24 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz