Pasternack PE35585LF/HS-24
- Part No.:
- PE35585LF/HS-24
- Datasheet:
PE35585LF/HS-24.pdf
- Description:
- MCX Jack to MCX Plug Right Angle
- Shipping:
Inventory:175
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE35585LF/HS-24 Specifications
- Style:
- MCX to MCX
- 1st Connector:
- MCX Jack
- 2nd Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 60°C