Pasternack PE35650LF-48
- Part No.:
- PE35650LF-48
- Datasheet:
PE35650LF-48.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SMB
PE35650LF-48 Specifications
- Style:
- BNC to SMB
- 1st Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMB Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz