Pasternack PE3573/SC-12
Part No.:
PE3573/SC-12
Datasheet:
AetrixPE3573/SC-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3573/SC-12 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C