Pasternack PE35787-200CM
- Part No.:
- PE35787-200CM
- Datasheet:
PE35787-200CM.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO TNC
PE35787-200CM Specifications
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 78.7" (2.0m) 6.6'
- Cable Type:
- RG-58
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C