Pasternack PE35980-36
- Part No.:
- PE35980-36
- Datasheet:
PE35980-36.pdf
- Description:
- Reverse Polarity SMA Plug to Rev
- Shipping:
Inventory:226
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE35980-36 Specifications
- Style:
- RP-SMA to RP-SMA
- 1st Connector:
- RP-SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- RP-SMA Jack
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms