Pasternack PE36015LF-24
- Part No.:
- PE36015LF-24
- Datasheet:
PE36015LF-24.pdf
- Description:
- SHV Plug to BNC Male Cable 24 In
PE36015LF-24 Specifications
- Style:
- BNC to SHV
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 300 MHz