Pasternack PE36117LF-24
- Part No.:
- PE36117LF-24
- Datasheet:
PE36117LF-24.pdf
- Description:
- COAX CBL 1.6/5.6 TO 1.6/5.6
PE36117LF-24 Specifications
- Style:
- 1.6/5.6 to 1.6/5.6
- 1st Connector:
- 1.6/5.6 Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- 1.6/5.6 Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-179B
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms