Pasternack PE36160-36
- Part No.:
- PE36160-36
- Datasheet:
PE36160-36.pdf
- Description:
- COAX CBL SMP TO SMP
PE36160-36 Specifications
- Style:
- SMP to SMP
- 1st Connector:
- SMP Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms