Pasternack PE36161LF-24
- Part No.:
- PE36161LF-24
- Datasheet:
PE36161LF-24.pdf
- Description:
- SMA Male to 7/16 DIN Male Cable
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:138
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE36161LF-24 Specifications
- Style:
- 7/16 DIN to SMA
- 1st Connector:
- 7/16 Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms