Pasternack PE36182-72
- Part No.:
- PE36182-72
- Datasheet:
PE36182-72.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO MCX
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:252
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE36182-72 Specifications
- Style:
- MCX to MCX
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-179
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz