Pasternack PE36182LF/HS-12
Part No.:
PE36182LF/HS-12
Datasheet:
AetrixPE36182LF/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MCX
Shipping
Inventory:252
Comments
PE36182LF/HS-12 Specifications
Style:
MCX to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz