Pasternack PE36283-36
- Part No.:
- PE36283-36
- Datasheet:
PE36283-36.pdf
- Description:
- N Male to Reverse Polarity TNC M
PE36283-36 Specifications
- Style:
- RP-TNC to N-Type
- 1st Connector:
- RP-TNC Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms