Pasternack PE36336LF-36
Part No.:
PE36336LF-36
Datasheet:
AetrixPE36336LF-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:658
Comments
PE36336LF-36 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz