Pasternack PE36384LF/HS-36
Part No.:
PE36384LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE36384LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MMCX
Shipping
Inventory:121
Comments
PE36384LF/HS-36 Specifications
Style:
MCX to MMCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C