Pasternack PE36420-36
Part No.:
PE36420-36
Datasheet:
AetrixPE36420-36.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MMCX
Comments
PE36420-36 Specifications
Style:
MCX to MMCX
1st Connector:
MCX Plug
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz