Pasternack PE3652-36
Part No.:
PE3652-36
Datasheet:
AetrixPE3652-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3652-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz