Pasternack PE3676-12
Part No.:
PE3676-12
Datasheet:
AetrixPE3676-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3676-12 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz