Pasternack PE36860-12
- Part No.:
- PE36860-12
- Datasheet:
PE36860-12.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO TNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:354
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE36860-12 Specifications
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-214
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -20°C ~ 80°C