Pasternack PE36990LF-12
Part No.:
PE36990LF-12
Datasheet:
AetrixPE36990LF-12.pdf
Description:
COAX CBL MHV TO MHV
Comments
PE36990LF-12 Specifications
Style:
MHV to MHV
1st Connector:
MHV Plug
2nd Connector:
MHV Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C