Pasternack PE36990LF-24
Part No.:
PE36990LF-24
Datasheet:
AetrixPE36990LF-24.pdf
Description:
COAX CBL MHV TO MHV
Comments
PE36990LF-24 Specifications
Style:
MHV to MHV
1st Connector:
MHV Plug
2nd Connector:
MHV Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C