Pasternack PE3701-24
- Part No.:
- PE3701-24
- Datasheet:
PE3701-24.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO TNC
PE3701-24 Specifications
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C