Pasternack PE37372-36
- Part No.:
- PE37372-36
- Datasheet:
PE37372-36.pdf
- Description:
- SMA Male Right Angle to MCX Plug
PE37372-36 Specifications
- Style:
- SMA to MCX
- 1st Connector:
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- MCX Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms