Pasternack PE37454-24
- Part No.:
- PE37454-24
- Datasheet:
PE37454-24.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO SMB
- Shipping:
Inventory:121
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE37454-24 Specifications
- Style:
- MCX to SMB
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMB Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 60°C