Pasternack PE3777/HS-36
- Part No.:
- PE3777/HS-36
- Datasheet:
PE3777/HS-36.pdf
- Description:
- BNC Female to BNC Male Cable 36
- Shipping:
Inventory:506
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3777/HS-36 Specifications
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C