Pasternack PE3810/SC-36
Part No.:
PE3810/SC-36
Datasheet:
AetrixPE3810/SC-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Comments
PE3810/SC-36 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C