Pasternack PE38302-24
- Part No.:
- PE38302-24
- Datasheet:
PE38302-24.pdf
- Description:
- UMCX Plug to Reverse Polarity MC
PE38302-24 Specifications
- Style:
- RP-MCX to UMCX
- 1st Connector:
- RP-MCX Jack
- 2nd Connector:
- UMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms