Pasternack PE3857-60
- Part No.:
- PE3857-60
- Datasheet:
PE3857-60.pdf
- Description:
- SHV Plug to SHV Plug Cable 60 In
- Shipping:
Inventory:290
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3857-60 Specifications
- Style:
- SHV to SHV
- 1st Connector:
- SHV Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-62A
- Cable Impedance:
- 93 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms