Pasternack PE3857LF-48
- Part No.:
- PE3857LF-48
- Datasheet:
PE3857LF-48.pdf
- Description:
- SHV Plug to SHV Plug Cable 48 In
- Shipping:
Inventory:375
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3857LF-48 Specifications
- Style:
- SHV to SHV
- 1st Connector:
- SHV Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-62A
- Cable Impedance:
- 93 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms