Pasternack PE38763-12
- Part No.:
- PE38763-12
- Datasheet:
PE38763-12.pdf
- Description:
- MMCX Plug Right Angle to MMCX Pl
- Shipping:
Inventory:133
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE38763-12 Specifications
- Style:
- MMCX to MMCX
- 1st Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz