Pasternack PE3907-36
- Part No.:
- PE3907-36
- Datasheet:
PE3907-36.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO SMB
PE3907-36 Specifications
- Style:
- SMA to SMB
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SMB Plug, Right Angle
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C