Pasternack PE3930-36
Part No.:
PE3930-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE3930-36.pdf
Description:
COAX CBL TWINAX TO TWINAX
Shipping
Inventory:779
Comments
PE3930-36 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
Twinax to Twinax
1st Connector:
Twinax Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Twinax Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
95 Ohms
Frequency - Max:
400 MHz