Pasternack PE39318/HS-48
- Part No.:
- PE39318/HS-48
- Datasheet:
PE39318/HS-48.pdf
- Description:
- COAX CBL MMCX TO SMC
PE39318/HS-48 Specifications
- Style:
- MMCX to SMC
- 1st Connector:
- MMCX Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMC Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C