Pasternack PE39416-24
Part No.:
PE39416-24
Datasheet:
AetrixPE39416-24.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to SMA Male
Comments
PE39416-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz