Pasternack PE39417LF-36
Part No.:
PE39417LF-36
Datasheet:
AetrixPE39417LF-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE39417LF-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz