Pasternack PE39436/HS-12
Part No.:
PE39436/HS-12
Datasheet:
AetrixPE39436/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:346
Comments
PE39436/HS-12 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz