Pasternack PE39448LF-24
Part No.:
PE39448LF-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE39448LF-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Comments
PE39448LF-24 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz