Pasternack PE39470/PH90-18
Part No.:
PE39470/PH90-18
Datasheet:
AetrixPE39470/PH90-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:158
Comments
PE39470/PH90-18 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
PE-SR402FLJ
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C