Pasternack PE39490LF-24
Part No.:
PE39490LF-24
Datasheet:
AetrixPE39490LF-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:323
Comments
PE39490LF-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C